Şekilli Harf

Bildirim

Şekilli Harf

Yazı yazarken normal kullandığımız harflerden ziyade şekilli harfler bulunur . Bu şekilli nickler yardımıyla daha afilli nick yazılar yazabiliriz. Bir oyunda kullanıcı ismi seçerken, Instagram’da biyografiye makale yazarken, Steam hesabında Profilinizi süslerken bu harfleri kullanmak sizi daha havalı yapabilir. Çünkü düzgüsel insanlardan daha değişik bir imla biçimi sizi onlardan farklı kılacaktır. Farklı olmak her zaman avantajları bununla beraber getirir. Örneğin daha akılda kalıcı bir makale yazmanıza imkan sunar. Yani bir oyun içinde kullanıcı adınızı sekilli harf ile yazdığınızda daha akılda kalıcı bir isme sahip olmuş olursunuz. Peki bu şekilli harfleri hangi alanlarda kullanılabiliriz, gelin birlikte inceleyelim.

Şekilli Harflerin Kullanım Alanları

  • Oyun hesaplarınızı da kullanıcı adı seçerken kullanabilirsiniz.
  • Instagram biyografi yazılarında ve isim yazısında kullanabilirsiniz.
  • Instagram’a gönderi attığınız zaman Açıklama kısmında kullanabilirsiniz.
  • Steam gibi oyun platformlarında isim seçerken kullanabilirsiniz.
  • YouTube kanal isminizde kullanabilirsiniz.

Sadece bunlarla kalmayıp daha  birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey yaratıcı bir alanda bir halde harfli de etken bir şekilde kullanmaktır. Hemen derhal her harfin şekilli halini bulabilirsiniz. Bu harfler unicode tabanlı kodlamaya haiz olduğu için dolayı derhal derhal her cihazda gözükecektir. Yani farklı cihazlarda görünmeme problemini düşünmeyi bir yaratıcı bir alana kullanma çabası içerisine girmelisin.

Kullanacağınız bu halde harfleri bulmak için yapmanız gereken oldukca basittir. Sitemiz üzerinden rahatça bulabilirsiniz. Aramak istediğiniz harfi hususi olarak yaratabilir veya tarayıcı üstünden şekilli kelimeler diyerek farklı farklı harfleri kıyaslayarak görebilirsiniz. Bu kıyas ondan sonra kullanmak istediğiniz şekilli harfler alfabesini tarayıcı üzerinde açık bırakarak her harfi tek tek kopyala yapıştır yaparak yazmanız gerekebilir. Bazı Web siteleri ise doğrudan Yazdığınız cümleyi şekilli harfler ile tarafınıza aktarabilir. Bugün sitelerini kullanmak daha rahat olsa da çoğu zaman pek sevilmeyen harfler mi ortaya çıkacaktır. Bu sebepten ötürü herhalde kendiniz seçerek yapmaz daha etken olabilir. Farklı şekilli harflerin bulunduğu alfabeler arasından dilediğiniz harfi seçmenize imkan sunar. Ancak toplu bir o biçimde yazmak arzu ettiğiniz yazıyı şekilli harflerle yazarsanız tamamı aynı türden olacağı için bir ihtimal beğenemeyebilirsiniz.

Dahili Bağlantılar;

Şekilli harflerle yazma birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Çünkü bu harfleri kullanmak insanı değişik kılıyor. Birçok şahıs farklı olmak istediğinden dolayı şekilli harflerle yazı yazmak ister. Bu yazıyı Yazdığınız bölgede okuyan kişiler etkilenebilir, hoşlarına gidebilir. Size tavsiyemiz şekilli harf seçerken dikkatli olmanızdır. Çünkü kullanacağınız her halde harf devamlı güzel olacak diye bir şey yoktur. Karmaşık gözüken okunaklı olmayan şekilli harfleri kullanmanızı öneri etmiyoruz. İnsanların aklında kalacak  mütevazı fakat değişik harfler daha etken bir şekilde  olacaktır.

Şekilli Harfler Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Okunaklı harfler seçiminde dikkat edilmesi gereklidir. Karmaşık harfler okunmayacak derecede kötü olur.
  • Çok sade olmamalıdır bu sefer düz sade harflerden farkı kalmayacaktır.
  • Seçilen harflerde “Ğ,İ,Ş,ı,Ü” kullanılıyorsa şekilli olarak uygulanmayabilir. Bu harfleri kullanırken benzerini seçmeye dikkat etmeliyiz.
  • Bu yazıyı uyguladıktan sonra farklı cihazlardan görünüp görünmediğine ve ne kadar okunaklı olduğuna dikkat etmelisiniz.

Tüm bunlara dikkat edilerek kullanılacak olan şekilli harfler sizi daha değişik kılacaktır. Yapmanız ihtiyaç duyulan şey ise oldukça basittir. Bu yazıların kullanılacağı doğru bir platform ve güzel görünümlü şekilli harfler seçmenizdir. Ardından ise insanlar sizin bu farklılığınıza dikkat çekecektir. İnternet üstünden rahatlıkla bulabileceğiniz bu şekilli harfler için web  sitemizde yer alan harfleri de incelemenizi öneririz. Şekilli harfler ile sizler de oldukca etken bir halde makale yazabilirsiniz.

5/5 - (2 oy)

“Şekilli Harf” üzerine bir yorum

Yorum yapın